عروسی با ما یک بانک بزرگ در زمینه برگزاری مراسم عروسی است و به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان ممکن مجموعه ای از بهترین خدمات عروسی مانند: باغ و تالار، مزون ها، گلفروشی ها و... را در دسترس داشته باشید تا کمی دستتان برای انتخاب باز باشد ما تمام این خدمات را برای برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم عروسی های شما گرد هم جمع کرده ایم :)

نکاتی برای هفته اول ترک سیگار
پزشکی و سلامت
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷
ادامه مطلب
نکات مهم در خرید جهاز عروسی
ازدواج
دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷
ادامه مطلب
IOS Application
تجربیات استفاده خودتان از خدمات گوناگون این سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید
انجمن سایت عــــــروس
مشاهده انجمن
کانال تلگرام
کسب و کارهای جدید
عروسی با ما در رشت

شهر رشت یکی از مهمترین شهرهای شمال ایران و مرکز استان گیلان است. شهری بسیار سرسبزو زیبا در شمال ایران که دارای چشم انداز و مناظر طبیعی باشکوهی است. شهر رشت یکی از کلانشهرهای ایران و همچنین پرجمعیت ترین شهر در منطقه شمال کشور است. جمعیت این شهر در حدود ۹۶۰ هزار نفر و دارای آب و هوای معتدل است که تابستان هایش گرم و شرجی و زمستان های این شهر سرد و مرطوب است. گویش مردم رشت گیلکی است و سومین شهر ایران از نظر جذب گردشگر محسوب می‌شود.

شهر رشت یکی از قطب های مهم برنج ایران، قطب بزرگ نانو داروهای ضد سرطان و نیز یکی از بزرگترین تولید کننده های فولاد کشور است. همچنین شهر رشت در سال ۲۰۱۵ به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی ثبت ملی یونسکو شده است.

مهمترین صنایع فعال رشت عبارتند از مجتمع فولاد گیلان، کاشی خزر، سبحان دارو، کاسپین تأمین، فومن شیمی، گروه صنعتی ایران رادیاتور و چند صنعت دیگر.

بناها و مکان های تاریخی رشت عمارت پست میدان شهرداری، عمارت کلاه فرنگی، خانه میرزا کوچک خان، آرامگاه میرزا کوچک خان، مسجد سفید، موزه سردار جنگل، کاروانسرای لات و عمارت نوبل است. از جمله تفرجگاه ها و مناطق تفریحی و گردشگری رشت می‌توان به دریاچه سد سقالکسار، منطقه ساحلی حاجی بکنده رشت، بازار رشت، دریاچه سد سنگر رشت، مرداب عینک، باغ محتشم، پارک ملت رشت، پارک جنگلی سروان، موزه گنجینه و موزه میراث روستایی شهر رشت اشاره کرد.

رشت سوغات و صنایع دستی متنوع و منحصر به فردی دارد که از سوغات معروف آن می‌توان به رشته خشکار، زیتون، ماهی سفید، برنج، چای، رب انارف نان برنجی، انواع ترشیجات، مربا و انواع کلوچه ها اشاره کرد. به علت شرایط جغرافیایی و آب و هوایی این شهر صنایع دستی آن عمدتا بافندگی و صنایع چوبی است. مهمترین صنایع دستی رشت دستبافت های پشمی، مروار بافی، چموش دوزی، رشتی دوزی و حصیربافی است. شهر رشت غذاهای محلی زیادی دارد که معروف ترین و محبوب ترین این غذاها کباب ترش، مرغ ترش، شوید قرمه، سیر قلیه، فسنجان رشتی، انار آویج، غوره مسما، باقلا قاتق و ترشه کباب است.