عروسی با ما یک بانک بزرگ در زمینه برگزاری مراسم عروسی است و به شما کمک میکند تا در کوتاهترین زمان ممکن مجموعه ای از بهترین خدمات عروسی مانند: باغ و تالار، مزون ها، گلفروشی ها و... را در دسترس داشته باشید تا کمی دستتان برای انتخاب باز باشد ما تمام این خدمات را برای برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم عروسی های شما گرد هم جمع کرده ایم :)

نکاتی برای هفته اول ترک سیگار
پزشکی و سلامت
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷
ادامه مطلب
نکات مهم در خرید جهاز عروسی
ازدواج
دوشنبه ۲۷ فروردین ۹۷
ادامه مطلب
IOS Application
تجربیات استفاده خودتان از خدمات گوناگون این سایت را با دیگران به اشتراک بگذارید
انجمن سایت عــــــروس
مشاهده انجمن
کانال تلگرام
کسب و کارهای جدید
عروسی با ما در سنندج

شهر سنندج مرکز استان کردستان و دومین شهر کردنشین ایران از نظر وسعت و سومین شهر بزرگ ایران است. وسعت این شهر ۳۶۸۸ هکتار است و در منطقه غرب ایران و در جنوب استان کردستان قرار دارد. این شهر دارای آب و هوای سرد و نیمه خشک می‌باشد. زبان مردم سنندج کردی است و نام این شهر در اصل سنه دژ است که دلیل انتخاب این نام این بوده است که این شهر در وسط یا در سینه کوه های آبیدر و رشته کوه زاگرس قرار دارد. در این شهر بناهای با ارزشی از زمان صفوی و قاجار به یادگار مانده است.

شهر سنندج دارای خانه ها و عمارت های قدیمی زیادی با معماری های منحصر به فرد میباشد که این عمارات یکی از جاذبه های اصلی گردشگری این شهر است. عماراتی همچون عمارت آصف (خانه کرد)، عمارت خسرو آباد و عمارت سالار سعید (موزه سنندج) و دیگر آثار باستانی مثل مجموعه تاریخی فرح آباد، بافت تاریخی فهرج و بسیاری خانه های تاریخی و باستانی دیگری در این شهر وجود دارند که جزو آثار تاریخی ارزشمند سنندج محسوب می‌شوند.

شهر سنندج به دلیل موقعیت جغرافیایی و طبیعت بی نظیر خود دارای مکان های تفریحی و تفرجگاه های طبیعی زیادی از جمله مجموعه پارک تفریحی آبید، دریاچه سد قشلاق، قلل مرتفع، چشمه بابا گرگر، کوه کوچسار، باغ سپیدار، پارک جنگلی امیریه و دریاچه سد وحدت است.

سوغات خوراکی این شهر بادام سوخته، شیرینی کنجدی و آدامس طبیعی یا سقز است و صنایع دستی شهرستان سنندج نیز نمادی از فرهنگ یک جامعه و همچنین بخشی از میراث فرهنگی است که جایگاه ویژه ای در بین گردشگران دارد که از جمله آن ها می‌توان به صنایع دستی ای همچون قالی و گلیم، محصولات نازک کاری ساخته شده از قطعات کوچک چوب، منبت و معرق، بافت نوعی گیوه به نام کلاش، و ساخت ابزار و آلات موسیقی سنتی مثل دف، دیوان، تار، سه تار، ویلن، قانون و سنتور اشاره کرد.

چند نمونه از غذاهای محلی سنندج خورش ریواس، که لانه، شلکینه، برویشین، آش عدس بلغور و آش دانه کولانه است.